על ה- The Washington Post, נתונים, וקידום אתרים להמונים

חגי טל

הוושינגטון פוסט, אחד מעיתוני החדשות הדיגיטליים המובילים בעולם. עד כמה הוא מוביל בעולם, היכן הוא ממוקם ביחס למתחרה The New York Times, כמה אנשים מגיעים אליו ממנוע חיפוש וכמה זמן הם שוהים באתר, איך כל השאלות הללו קשורות לאתר ולמתחרים שלי? על כל הנתונים ועוד במאמר הבא.

53965796-0-subscribe-social-sha

גם סטילסון האצ’ינס, מייסד הוושינגטון פוסט בשנת 1877 לא היה מאמין לאבולוציה של מפעל חייו. החל מעיתון מקומי, לעיתון ארצי (עובדת בונוס – עד היום העיתון אינו מפיץ עותקים פיסיים מחוץ לחוף המזרחי.) ועד לעיתון דיגיטלי בינלאומי מוביל.

העיתון הדיגיטלי הופץ לראשונה אי שם בסוף שנת 1996 ובתחילת שנות ה-2000 הלך וצבר תאוצה בקרב הקוראים ברחבי העולם. למעשה, על פי Alexa, נכון לדצמבר 2020 מדובר באתר המדורג במקום ה-80 בארה”ב, במקום ה-202 ברחבי העולם ובאתר החדשות במקום ה-3 הכי נצפה (אחרי nytimes ו-indiatimes). כאשר משווים את התעבורה ממנועי החיפוש של שני האתרים האמריקאים, ניתן לראות שפער החיפוש ביניהם הוא נמוך יחסית כאשר ניו יורק עומדת על 25.60% מול וושינגטון 23.20%. להפרש של 2.4%. אוכל לתת את השערתי שיתכן ונובע מהפצה מקומית של עיתוני הוושינגטון פוסט (עותקים פיזיים) אל מול ההפצה הארצית של הניו יורק טיימס ולכן קיימת חשיפה גדולה יותר לטובתם.

הוושינגטון פוסט, כמו רוב אתרי העיתונות הדיגיטלית שומר על מקומו בקרב אתרי החדשות, אך הדבר המעניין מגיע דווקא מהמיקום של קהל הקוראים. 62.8% מגיעים מארה”ב ובמקום השני והשלישי נמצאות יפן ודרום קוריאה עם 10.9% ו-7.6% בהתאמה. המשמעות היא שישנו קהל משמעותי באסיה שצורך את המידע בעיתון באופן עקבי ולמטרות שונות. מחיפוש קל ברשת, מצאתי לכך מספר הסברים – שימוש בעיתון לשיפור השפה האנגלית, העיתונות המסורתית באסיה מציגה לעיתים כתבות במנטליות שונה בעוד שהוושינגטון פוסט המזוהה כליברלי יכול להעניק תמונה עשירה יותר.

בפן “המלוכלך” יותר של הגדלת התעבורה, מילות חיפוש כמו cnn, nytimes, fox news מככבות אחרי המילה המובילה the washington post. המשמעות מאחורי הקלעים היא שמעבר לתיוק האתר במנועי החיפוש כאתר חדשותי, יתכן ומחלקת המדיה של העיתון מקדמת ומתחרה על מילות מפתח של המתחרים כדי להגדיל את החשיפה ובעולם הקידום בתשלום – להעלות את המחיר למתחרות עבור מילות מפתח / צירופי מילים.

בתמונה: אתרי החדשות המובילים בעולם

האתר (והתוסף) Alexa אוסף ומציג את אותם הנתונים עבור חלק ניכר מאתרי האינטרנט. מדובר בכלי Freemium המאפשר לקבל תובנות עבור האתר שלנו ועל המתחרים שלנו. בגרסת הפרמיום ניתן לצלול לרבדים עמוקים יותר עבור כל אחד מהפרמטרים ולקבל ניתוחים נוספים. אז רגע לפני שאתם מסכימים עם בעל המקצוע אודות קידום אתרים, בקשו ממנו להכין עבורכם דו”ח דומה כדי לדעת מהי נקודת ההתחלה שלכם, לאן אתם מכוונים והיכן כספי הקידום יושקעו.