על המשבר האמריקאי, חנות מקוונת של גוגל ותובנות

במטלה זו, אציג תובנות אודות החנות המקוונת של Google ארצות הברית.

  • סעיף א
  • סעיף ב
  • סעיף ג + ד + ה
  • סעיף ו
  • סעיף ח
  • סעיף ט

תחום תאריכים - 30/09/20 - 01/03/20

בחרתי להתמקד בתקופה זו, כיוון שמדובר בתקופה ממושכת במגיפה העולמית, כאשר הכלכלה העולמית נפגעה ובטרם הכרזה על חיסונים.

חלוקה לשבועות:

פילוח תנועה מרשתות חברתיות.

ניתן לראות כי בטווח זמן המוגדר, כ-82.73% מההפניות מגיעות מפלטפורמת Youtube

 

 

השוואת תנועה בתאריכים דומים בהפרש של שנה.

ניתן להסיק שבעיצומו של המשבר הבריאותי שהוביל למשבר כלכלי עולמי, המשתמשים בארה"ב הפחיתו רכישות של פריטי מותרות לעומת 2019. הנ"ל בא לידי ביטוי בקיטון כניסות המשתמשים באופן כללי uקיטון במשתמשים חדשים. פרט מעניין נוסף שקיים בנתונים מראה שדווקא זמן השהייה בדפי מוצר עלו בשנת 2020, דבר שיכול להעיד על ההתלבטות של המשתמש הממוצע האם לבצע רכישה בעת כזו שהמצב הכלכלי העתידי אינו ידוע. בנוסף, העלייה במשך כל סשן גלישה באתר עלה, כלומר כל משתמש שנכנס בילה יותר זמן באתר, מה שיכול להעיד על זמן פנוי יותר בשל פיטורים / חל"ת.

בגרף הגילאים, ניתן לראות כי ישנה ירידה בקרב הגילאים של משפחות צעירות שגם היוו את עיקר התעבורה באתר, ומן העבר השני, ישנה עליה בגילאי תיכון/קולג'. ככל הנראה בשל המעבר ללמידה מקוונת ויותר זמן מסך.

בכתבה זו, ישנו נתון מעניין שמראה שרוב מחפשי העבודה בגילאים 18-34 עושים זאת כדי לשלם חשבונות ולחזור ללמוד. בנוסף, ישנם אחוזים לא מבוטלים של זוגות צעירים אשר דחו את חתונתם או אפשרות להיכנס להריון בשל המצב הכלכלי, הסבר שעולה בקנה אחד עם הקיטון של רכישת המותרויות.

מצורפת כצבה שמשווה על שינויי הצמיחה בארצות הברית (לכתבה), ממחישה את נפילת המשק האמריקאי בשני הרבעונים הראשונים של ארה"ב ואת ההתאוששות בשני הרבעים האחרונים. התאוששות המשק לא השפיעה באופן ניכר על האופן בו משתמשים גולשים או רוכשים מחנות המוצרים המקוונת של גוגל.

בחרתי בפילוח של חודש מרץ, בתפר של הרבעון הראשון לרבעון השני, ובעיצומה של נפילת המשק הכלכלי האמריקאי. ניתן לראות שככל שמתקרבים לסוף החודש (תחילת Q2) הפערים בין הכניסות לאתר של 2019 לבין 2020 נשמרים באופן קבוע.

 

גרף צמיחת המשק האמריקאי:

בתקופת זמן זו (משבר Q1-Q2 בשוק האמריקאי), ניכר שלהפנייות מ-Youtube אין משקל משמעותי - 50 הפניות מתוך 43,000 הפניות. עיקר ההפניות לחנות הגיעו מחיפוש אורגני בגוגל (54%). המשמעות היא שיותר מחצי מהגולשים הגיעו בכוונת תחילה לחנות מקוונת זו.

 

בהתבוננות על גילאי האוכלוסייה ומגדר, ניכר שעיקר הגולשים הם גברים צעירים בגילאי 18 - 34, בעלי זיקה לקניות מקוונות, טכנולוגיה ותחומים דיגיטליים בעיקר. רובם המוחלט מגיע מארצות הברית, הודו - שיותר ויותר מפתחים המנסים להשתלב בשוק המערבי חווים "אמריקניזציה" ולאחר קנדה השכנה. הרוב המוחלט של הגולשים דוברי אנגלית.

תחומי עניין:

חלוקה למדינות:

שפות:

חגי טל